Výbuch v průmyslovém objektu zranil dvě osoby.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.07.2018
Výbuch v průmyslovém objektu zranil dvě osoby.
depositphotos_112956890-stock-illustration-vector-illustration-of-an-abstract.jpg
Dnes, 2. 7. 2018, dopoledne,  byly vyslány tři jednotky hasičů k výbuchu v průmyslovém areálu v Jablůnce v okresu Vsetín.

hasic22.pngHlášení o výbuchu v průmyslovém areálu v Jablůnce přijali hasiči v 9:03 hodin. Poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Vsetín a z centrální požární stanice Zlín, a dále dobrovolným hasičům z Jablůnky. Hasiči ze Zlína byli v průběhu své jízdy ze zásahu odvoláni.

zdravi1.jpgV době příjezdu byly dvě zraněné osoby v péči zdravotnické záchranné služby. Později byly převezeny k dalšímu vyšetření do nemocnice. Hasiči se dozvěděli, že zaměstnavatel vyslal k lékaři další dvě osoby k preventivnímu vyšetření.

th.jpgBudova, v které je prováděna manipulace s pyropatronami do airbagů, má narušenou statiku. Část objektu se zřítila. Na místo byl vyžádán statik, který posoudí stav budovy.

vysovatre.jpgŠetření příčiny výbuchu je v působnosti Obvodního báňského úřadu se sídlem v Brně a Policie České republiky.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje