Z devíti účastníků nehody bylo pět zraněno. Jednu osobu hasiči vyprošťovali

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.06.2017
Z devíti účastníků nehody bylo pět zraněno. Jednu osobu hasiči vyprošťovali
V pátek 9.6.2017, ve 14:10 hodin,  byla vyslána jednotka profesionálních hasičů centrální stanice Zlín na místo vážné dopravní nehody dvou osobních vozidel na ulici Štípská ve Fryštáku.
Jedno z vozidel skončilo po nehodě převrácené na střeše za krajnicí, druhé zůstalo stát na komunikaci. Jeho řidič zůstal ve vozidle zaklíněn. Hasiči ho z vraku vytáhli bez nutnosti použití hydraulických vyprošťovacích zařízení a předali do péče záchranářů. Celkem v obou vozidlech cestovalo pět dospělých osob, čtyři děti a dva psi. Pět osob utrpělo zranění a bylo v péči záchranářů, kterým hasiči asistovali při jejich ošetření.
h.jpg
Hasiči dále zajistili místo nehody a havarovaná vozidla proti vzniku požáru. Po nehodě došlo také k úniku paliva z převráceného vozidla. Hasiči únik zlikvidovali pomocí sorbentů a další část paliva zachytili do speciálního vaku.
Po zadokumentování nehody policisty byla obě havarovaná vozidla naložena na odtahovou službu. Před návratem na stanici hasiči místo události ještě uklidili.
Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje