Z havarovaného nákladního vozidla unikala nafta.

HZS Zlínskýkraj/Ź havé aktuality/Zregionů

04.07.2017
Z havarovaného nákladního vozidla unikala nafta.
V pondělí 3.7.2017, jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherský Brod zasahovala na místě dopravní nehody u Nivnice na Uherskohradišťsku.
Profesionální hasiči byli na místo h lášené události vysláni v 14:32 hodin. K dopravní nehodě nákladního vozidla zn. MAN došlo na komunikaci mezi obcemi Nivnice a Suchá Loz. Při nehodě byl lehce zraněn řidič vozidla.
Nákladní vozidlo skončilo převrácené na boku a přes uzávěr nádrže unikala nafta. Tu hasiči zachytávali do připraveného vaku a následně ji přečerpávali do kanystrů. V 15:53 hodin byl únik zlikvidován. Vzhledem k tomu, že vozidlo nebránilo v provozu na komunikaci a nehrozilo žádné další nebezpečí ukončili hasiči svůj zásah a místo předali policistům.
 ViewImage-(5).jpg
 por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje