Z poškozené nádrže kamionu vyteklo nejméně 800 litrů nafty.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.07.2018
Z poškozené nádrže kamionu vyteklo nejméně 800 litrů nafty.
olej2.jpg
Ve středu 11. 7. 2018) dopoledne došlo k úniku nafty z poškozené nádrže kamionu v průmyslovém areálu ve Zlíně. 

as-(1).jpg

Oznámení o úniku nafty z kamionu na železničním přejezdu  u budovy 77 v průmyslovém areálu Svit ve Zlíně přijali hasiči v 10:10 hodin. K odstranění následků úniku nafty byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotka hasičů podniku MITAS a.s. Profesionální hasiči na místo vyjeli s  technickým chemickým automobilem.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Hasiči začali po příjezdu jímat unikající naftu do záchytných jímek. Uniklá nafta vytekla jen na pozemní komunikaci, takže nedošlo k znečištění životního prostředí. Železniční přejezd, u kterého došlo k protržení nádrže, nebyl na hlavní železniční trati, spojující města Otrokovice a Zlín.

a-(1).jpg

Hasiči zjistili, že k protržení nádrže došlo ve sváru nádrže. Tento průraz se jim nakonec podařilo provizorně utěsnit. Řidič také odpojil přečerpávání mezi nádržemi. Hasiči tak mohli přečerpávat naftu z poškozené nádrže do nepoškozené nádrže. Po celou dobu likvidačních prací byl provoz na železniční vlečce zastaven.

K nehodě byl přistaven valník, na který byl poškozený tahač naložen. Hasiči přečerpali zbytek nafty z nádrže a uklidili komunikaci.
 
Zdroj:
nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje      
Foto: HZS Zlínského kraje
 

FOTOGALERIE