Zaklíněného řidiče se hasičům podařilo dostat z vozu bez použití hydraulických zařízení

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.03.2017
6.března .2017 pondělní dopolední dopravní nehoda dvou osobních vozidel u Uherského Brodu.
Na místě hlášené dopravní nehody zasahovali od 09:13 hodin profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod. Ke střetu osobních vozidle zn. Subaru a Škoda došlo v sídelní jednotce Uherský Brod – Černá hora u odbočky na obec Vlčnov.
Osobní vozidlo zn. Škoda skončilo po střetu mimo komunikaci v příkopu. Zraněná spolucestující se dostala z vozu bez komplikací, řidič zůstal v kabině zaklíněn. Profesionální hasiči spolu se záchranáři zraněného řidiče ošetřili, zafixovali jeho krční páteř a pomocí páteřní desky ho přes zavazadlový prostor z havarovaného vozidla vyprostili. K jeho vyproštění nebylo nakonec nutné použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Oba zranění skončili v další péči posádky zdravotnické záchranné služby, která je transportovala do nemocnice.
V druhém vozidle, které po střetu částečně blokovalo průjezd komunikací, cestoval pouze řidič. Ten z nehody vyváznul bez zranění.
Hasiči také zabezpečili místo události,  zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin.

Autor: por. Bc. Libor Netopil- tiskový mluvčí
 HZS Zlínského kraje