Železniční nehoda v Hulíně skončila tragicky

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Železniční nehoda v Hulíně skončila tragicky

vlak-ko2.jpg
V úterý 12.02.2019, pět minut po osmé hodině ranní ,byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Kroměříž k dopravní nehodě, která se stala na železnici v Hulíně na Kroměřížsku.

vlak-koleje-D.jpgZde vstoupil muž do kolejiště v době, kdy ve směru od Přerova ke stanici Hulín přijížděl ve vysoké rychlosti osobní vlak. Strojvedoucí již vlak nestihl zastavit a do muže narazil.

smrt.jpgNa místo byli přivoláni i záchranáři s lékařem. Ten však již jen mohl konstatovat úmrtí, neboť muž utrpěl při nehodě velmi vážná zranění.

Dále na místo byli povoláni zástupci ze Správy železniční dopravní cesty z Přerova a Brna. Po jejich příjezdu a zadokumentování místa nehody byl přistaven k místu neštěstí náhradní vlak pro šedesát cestujících. Kroměřížští hasiči tak poté pomohli cestujícím s využitím žebříku k jejich bezpečnému přestupu do náhradního spoje.

ViewImage-aspxh.jpg

Železniční doprava ve směru na Přerov byla zastavena. Na druhé koleji směrem na Otrokovice byl provoz zachován se sníženou rychlostí.

Nakonec bylo místo nehody předáno k dalšímu šetření veliteli jednotky Správy železniční dopravní cesty Přerov a hasiči se mohli vrátit zpět na svou stanici do Kroměříže.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje - Foto: HZS Zlínského kraje