Zraněného řidiče museli hasiči z vraku osobního vozu vyprostit.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.04.2018
Zraněného řidiče museli hasiči z vraku osobního vozu vyprostit.

Dne 3. 4. 2018, krátce po třinácté hodině odpolední byli profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod vysláni k hlášené dopravní nehodě nákladního a osobního vozu u nedalekého nákupního centra.

sd-(1).jpg

Jednotka byla na místě do dvou minut od ohlášení události na krajské operační středisko. Jak bylo velitelem zásahu z místa potvrzeno, došlo zde ke střetu nákladního tahače Scania s osobním automobilem Citroen.

ViewImage-aspx-(1).jpg

V osobním voze v době nehody cestovaly dvě osoby. Spolujezdkyně byla v době příjezdu hasičů mimo vrak vozu a se zraněním si ji převzala posádka přivolané zdravotnické záchranné služby. Řidič byl ve voze zaklíněn a bylo nutné jej vyprostit pomocí speciálního hydraulického zařízení. Po rozstříhání poškozené části vraku se sevření řidiče podařilo uvolnit a se zraněním byl předán do péče zdravotníků.

www-(1).jpg

Na pokyn velitele zásahu byl následně zajištěn a zlikvidován únik provozních náplní, a po zabezpečení místa události se jednotka vrátila na základnu. V době řešení nehody byla komunikace úplně uzavřena.
Jakmile policie ukončila šetření a dokumentaci, vrátili se hasiči zpět na místo havárie a provedli úklid povrchu komunikace od střepů a úlomků obou vozů. V 16:48 hodin byl zásah ukončen.

kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje,
Foto: HZS Zlínského kraje