Zraněnou ženu museli z Pulčínských skal transportovat hasiči.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

Zraněnou ženu museli z Pulčínských skal transportovat hasiči.
zdravi1.jpg
V neděli 24. 3. 2019 ve 13:38 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů žádost o pomoc při zranění osoby v Pulčínských skalách nedaleko Francovy Lhoty na Vsetínsku.

ViewImage-(5).jpg

Operační důstojník na místo vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Valašské Klobouky a terénní speciál lezeckého družstva z centrální stanice Zlín. Poplach byl vyhlášen také dobrovolným hasičům z Pulčína.

ViewImage-(6).jpg

Těžký terén nedovolil příjezd na samotné místo ani terénním vozem a jednotka musela další část k události pěšky. Průzkumem bylo zjištěno, že na turistické trase ve skalách si žena zranila nohu a nebyla schopna další chůze.

ViewImage-(7).jpg

Po poskytnutí první pomoci byla proto naložena do transportní vany a hasiči ji přenesli asi kilometr horským terénem až k vozidlu zdravotnické záchranné služby. Následně byla pacientka odvezena do nemocnice a zásah hasičů byl na místě ukončen.

kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje,
Foto: HZS Zlínského kraje