Mysleli si, že je to dobrý nápad. Policisté je zastavili přímo před krajským ředitelstvím
Jejich netradiční dopravní prostředek zaujal hlídku krátce před půlnocí. Jízda skončila přímo před budovou krajského policejního ředitelství. Následovalo rychlé vysvětlení i pokuta.
07.06.2026 | Bratislava/ Slovensko
Policisté bývají během služby svědky nejrůznějších situací. Jen málokdy se však stává, že by museli zastavit gauč jedoucí po městské komunikaci. Přesně takový případ řešila dopravní policie v Bratislavě během páteční noci.
V sobotu 6.června 2026 krátce po 23:45 hodině si hlídka na Špitálské ulici všimla neobvyklého dopravního prostředku. Ve směru od Náměstí SNP k budově Krajského ředitelství Policajního zboru se pohyboval gauč umístěný na elektrických koloběžkách.
Na improvizovaném vozidle cestovali dva mladí muži ve věku 22 a 23 let. Jejich jízda však netrvala dlouho. Policisté je zastavili přímo vedle budovy krajského ředitelství.
Ačkoliv může podobná situace působit úsměvně, policisté upozornili, že svým jednáním ohrožovali nejen sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Za porušení pravidel jim proto byla na místě uložena bloková pokuta.
Tím však celá záležitost neskončila. Mladíci museli svůj netradiční dopravní prostředek rozebrat a v další jízdě již pokračovat nesměli.
Případ z noční Bratislavy je dalším důkazem, že lidská fantazie nezná hranic. Současně však připomíná, že i zdánlivě nevinná recese může v provozu představovat vážné riziko. Bezpečnost na silnicích a ulicích totiž platí pro všechny bez výjimky.
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: Polícia SR - Bratislavský kraj
Autor fotografií: snímky z videa Polícia SR - Bratislavský kraj
Autor videí: Polícia SR - Bratislavský kraj
Galerie