REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Na jihu Austrálie hoří požáry

Tisícům lidí bylo nařízeno uprchnout, dokud mohou. V nasazení jsou více než 1000 hasičů, které podporuje 24 letadel a více než 100...

22.02.2024 | Austrálie
REKLAMA
REKLAMA

Více než dvěma tisícům lidí byla nařízena evakuace z měst na západě australského státu Victoria kvůli požáru, který se vymkl kontrole.

Státní služba pro mimořádné události vyzvala obyvatele měst Raglan a Beaufort, kde žije asi dva tisíce lidí, a obyvatele okolních oblastí, aby odešli, dokud je to ještě bezpečné, a zamířili na východ do nedalekého regionálního centra Ballarat, 95 km západně od Melbourne.


Zhruba 50 km² je v plamenech severozápadně od Ballaratu. Podobná oblast hoří nekontrolovatelně i dále na západě.

Premiérka Jacinta Allanová uvedla, že na místě je více než 1000 hasičů, které podporuje 24 letadel a více než 100 vozidel. Brzy se do boje zapojí další.

"Okamžitý odchod je pro tyto komunity nejbezpečnější možností," řekla na tiskové konferenci. "Pokud se nacházíte v těchto oblastech, věnujte prosím pozornost této radě, prosím, jednejte hned, abyste si zachránili život."

Úředníci uvedli, že nebyly hlášeny žádné škody na majetku, ale je příliš brzy na přesný obrázek.

Velké oblasti státu jsou ve vysoké pohotovosti kvůli požárům a meteorologický úřad vydal varování před extrémním nebezpečím požárů pro několik okresů kvůli horkému, suchému větru a možnosti bouřek.

Očekává se, že požáry západně od Ballaratu se budou během večera zhoršovat až do půlnoci, kdy vítr začne slábnout, řekl na tiskové konferenci Jason Heffernan, šéf hasičského úřadu v zemi.

Teploty se na severozápadě státu v 15 hodin místního času pohybovaly nad 40 stupni Celsia.

Zdroj: 
rte.ie
Foto: facebook Firefighters Australia
 
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
30.06.2026 Kamion sjel z dálnice do příkopu. Řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem Tragická dopravní nehoda kamionu uzavřela část dálnice D2. Nákladní vozidlo sjelo z vozovky do příkopu, kde zůstal řidič zaklíněný v kabině. Přes rychlý zásah záchranářů se jeho život zachránit nepodařilo. Zobrazit článek
Z regionu
30.06.2026 Riskantní předjíždění skončilo vážnou nehodou. Auto se několikrát převrátilo Jen díky rychlé reakci protijedoucího řidiče nedošlo k čelní srážce s tragickými následky. Při úhybném manévru však jeho vůz vyjel mimo silnici a několikrát se převrátil. Tři osoby skončily se zraněním v nemocnici. Zobrazit článek
Z regionu
30.06.2026 Zneužili záchranářskou uličku. Kvůli bezohlednosti řidičů se sanitka nemohla dostat k nehodě Několik ušetřených minut může stát lidský život. Přesně to ukázal případ z dálnice D1, kde dva řidiči zneužili záchranářskou uličku k předjíždění kolony a zablokovali průjezd sanitnímu vozu mířícímu k vážné dopravní nehodě. Zobrazit článek
Z regionu
30.06.2026 Ujížděl policistům se zákazem řízení. Zběsilou honičku ukončil až příkop Noční pronásledování nebezpečně ujíždějícího řidiče skončilo až v okamžiku, kdy jeho vůz skončil převrácený v příkopu. Policisté následně zjistili, že muž měl platný zákaz řízení a za volant vůbec neměl usednout. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru