Dobrovolní hasiči Karlovarského kraje cvičili zásah v hořícím bytě v opuštěné budově určené k demolici.FOTOGALERIE

Hasiči/Dobrovolní hasiči/Akce hasičů

21.11.2018
hasic-nad.jpg
Čtyři desítky dobrovolných hasičů ze šesti jednotek pod vedením instruktorů z HZS Karlovarského kraje cvičilo v Horním Slavkově zásah při požáru bytu.

ViewImage-(1).jpg

V opuštěném čtyřpatrovém bytovém domě, který je určený k demolici, mohli hasiči s povolením vlastníka budovy připravit praktický výcvik v reálných podmínkách.

ViewImage-(2).jpg

V místnostech dvou bytů tak mohli hasiči zapálit připravený vyřazený nábytek. Výcvik tak simuloval skutečný zásah včetně zakouření celého prostoru, vysokých teplot a samotného požáru.

ViewImage-(4).jpg

Celý výcvik byl vedený v dýchací technice a hasiči se učili nové metody hašení zaměřené na ochranu jak zasahujících, tak i na takzvanou kulturu hašení, tedy použití jen takového množství vody, aby byl požár zlikvidován a voda zbytečně nepoškozovala další prostory pod místem požáru.

ViewImage-(8).jpg

Praktický výcvik v takto reálných podmínkách dokáže hasiče připravit na skutečné nebezpečí, které při požárech budov vždy hrozí. Kromě likvidace samotného požáru hasiči nacvičovali také pohyb v hořících budovách a způsoby rozvinutí zásahových hadic do vyšších pater.

ViewImage-(10).jpg

Výcviku se zúčastnili dobrovolní hasiči z jednotek Horní Slavkov, Chodov, Loket, Kynšperk nad Ohří, Březová a Vintířov.

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj
Foto: HZS Karlovarský kraj