Hasičský čaj Sboru dobrovolných hasičů Prahy 1 na Kampě

Hasiči/Dobrovolní hasiči/Akce hasičů

Hasičský čaj  Sboru dobrovolných hasičů Prahy 1 na Kampě

sbor1.jpg

Vanocni_strom_ksmpa.jpgAndělé, Mikulášové a čerti všech generací se v podvečer 5. prosince 2018 sešli na náměstí Na Kampě, aby spolu s místními i přespolními oslavili svůj velký den a aby hlavně všichni slavnostně rozsvítili krásný vánoční strom, který bude Kampu zdobit ve svátečních týdnech. Akce se zúčastnil Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1, který přijel se svou polní kuchyní, ve které uvařil výborný hasičský čaj, který přítomní dospěláci, ale i ty nejmenší ratolesti v mrazivém počasí velmi ocenili.

vanocni-caj-na-kampe.jpg

Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1 v těchto dnech připravuje další adventní akci pro veřejnost nazvanou Zdobit může každý - zdobit bude každý . V Loretánské zahradě v historickém srdci Prahy roste les Vánočních stromečků, které budou od pondělí 17.12. 2018 čekat na všechny , kteří přijdou s hasiči vychutnat adventní atmosféru , ozdobit připravené stromečky ozdobami, které přinesou, zahřát se v Ježíškově dílně a dát si něco na zub. Nejšikovnější zdobitelé si navíc na závěr akce odnesou dárečky!

POZVANKA_ZDOBENI_ZAHAJENI-6.jpg
Slavnostní zahájení zdobení stromečků vypukne v pondělí 17.12. 2018 v 10:00 hod., Loretánská 8, Praha 1.

info55.jpgZákladní informace o Sboru

SDH-Praha-1.jpgSbor dobrovolných hasičů Praha 1 byl založen dne 25.3.2010 jako občanské sdružení, jehož předchůdcem byl Spolek pro založení Sboru dobrovolných hasičů Městské části Praha 1,o.s.. Cílem bylo již od počátku vybudování silné komunity občanů Prahy 1 a těch, kteří jsou s Prahou 1 spjati svou činností, kteří budou schopni a ochotni nasadit své síly k řešení tak závažných situací, jako byla například povodeň v roce 2002. Tehdy si profesionální záchranáři i občané často sáhli až na dno svých sil.
Protože mnozí členové sboru jsou bývalí profesionální hasiči či záchranáři, neboť jsou přesvědčeni o nutnosti pomáhat nejen v takovýchto výjimečných situacích lidem, se kterými bydlí v Praze 1. Ač se může existence dobrovolných hasičů zdát smysluplnou jen na venkově, kde tyto sbory plní kromě neocenitelné záchranné funkce i tu společensko-komunitní, jsou naprosto přesvědčeni o tom, že Sbor dobrovolných hasičů je velmi potřebný i v jejich městské části. Dokážou totiž poskytnout pomoc i tehdy, kdy ve výjimečných situacích profesionální hasičské sbory nemohou z čistě kapacitních důvodů plnit svou funkci, nebo tam, mohou těmto sborům napomáhat znalostí místního prostředí, nasazením kvalifikované síly nebo technických prostředků.

Redakce Hasiči.cz

zdroj-text2.pngZdroj