X. ROČNÍK OCELOVÉHO HASIČE A OKRESNÍ KOLO TFA

Hasiči/Dobrovolní hasiči/Akce hasičů

27.09.2019 | Libočany/ Ústecký kraj

Přesně po týdnu ožila obec Libočany hasiči. Konala se zde soutěž Ocelový hasič a okresní kolo TFA. Jedná se o soutěž jednotlivců, kteří musejí zdolávat připravenou trať. Tu tvořilo šest šedesátimetrových úseků, v kterých závodníci zdolávali jednotlivé úkoly. V první dráze roztahovali dvě B hadice, v druhé dráze zase roztažené B hadice museli sbalit tak, aby se vešly do připravených boxů. V třetí dráze čekal na závodníky takzvaný hamr box, závodníci musejí 10 kg palicí udělat 60 úderů, pak následovalo přenesení dvou 25 litrových kanystrů na vytyčenou vzdálenost a usadit je na připravené podstavce , v další dráze museli závodníci 6x převalit pneumatiku z nákladního vozidla .Dále na závodníky čekalo proplazení tunelu. Následovala další dráha, kde se závodníci vyzbrojili dvěma hadicemi C a proudnicí C, doběhli v rozdělovači, kde hadici připojili na rozdělovač, natáhli hadicové vedení a připojili proudnici . Na závěr musel každý závodník opřít žebřík o konstrukci.

Tento závod je extrémně náročný na fyzickou kondici závodníků. Už jen tak jak je dráha náročná, závodnici však plní jednotlivé disciplíny v zásahovém obleku, zásahové obuvi a přilbě. Nechybějí ani zásahové rukavice. V této ústroji je závod velmi náročný a někteří závodníci mají opravdu co dělat, aby ho dokončili.

Sbor dobrovolných hasičů v Libočanech tuto soutěž pořádal už podesáté. Za tu dobu získal s jejím pořádáním bohaté zkušenosti. Jednotlivé úseky se každým rokem obnovují a tím stoupá náročnost.  Členové výjezdové jednotky JSDH Libočany absolvují tento závod každoročně. Letos byla soutěž podpořená okresním sdružením hasičů v Lounech /OSH / a soutěž byla zároveň okresním kolem závodu TFA. OSH Louny tuto soutěž podpořilo finanční částkou , za kterou byly nakoupeny ceny pro soutěžící. Závodu se celkem zúčastnilo 28 závodníku z různých míst okresu např: Smolnice, Panenského Týnce, Uhercu, Lenešic, Citolib, Veltěž, Loun a pořádajících Libočan.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a samotném průběhu soutěže, rozhodčím , pracovní četě a závodníkům. Jmenovitě pak p. R. Sádovskému a starostovi obce Libočany p. I. Tauberovi za jeho aktivní účast.

Výsledky závodu Kategorie muži - 1. místo Daniel Vrba - Citoliby , 2.místo Tomáš Borl – Citoliby . , 3.místo Jakub Pazdera – Lenešice

Kategorie ženy - 1.místo Aneta Lingrová - Veltěže , 2. místo Marcela Sádovská - Libočany. 3.místo Jana Fialová - Veltěže