Dny otevřených dveří přilákaly v Jihomoravském kraji tisíce návštěvníků

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Dny otevřených dveří přilákaly v Jihomoravském kraji  tisíce návštěvníků
Tisíce lidí navštívily koncem uplynulého týdne /4.- 6.5.2018/  v Jihomoravském kraji  hasičské stanice. Pro veřejnost hasiči  při příležitosti svátku svatého Floriána otevřeli 21 stanic v celém kraji.

35594.jpg

Zájemci mohli nahlédnout do míst, kam se běžně veřejnost nemá možnost dostat. Děti i dospělí si prohlédli naši techniku a vybavení. Zjistili, jak vypadá zázemí hasičských stanic, kde hasiči tráví 240 hodin měsíčně.
Na některých stanicích byla přichystána i stanoviště a děti i dospělí mohli plnit nachystané úkoly.

35578.jpg

V Židlochovicích se na příklad návštěvníci takto dozvěděli informace z oblasti první pomoci, chemické služby, práce ve výškách nebo vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

Pro veřejnost hasiči  otevřeli 21 z 26 stanic v celém Jihomoravském kraji. Zájem byl velký a od pátku do neděle  přivítali více jak 4000 návštěvníků.

35589.jpg

Pro veřejnost byla tentokrát uzavřena požární stanice Brno-Lidická, která se návštěvníkům otevře v rámci blížícího se festivalu Brno-město uprostřed Evropy.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz