Taktické cvičení složek IZS požár ve výrobní sekci společnosti Grammer Staňkovice

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

14.09.2017

Hasičský záchranný sbor, Sbor dobrovolných hasičů, Zdravotnická záchranná služba, Policie ČR, společnost Grammer a Ústecký kraj uskutečnily taktické cvičení požár na výrobní lince automobilových opěrek.
ViewImage-aspx.jpg

Cvičení Grammer (3).jpgV podniku bylo v době cvičení 350 zaměstnanců. Při požáru, který vznikl při poruše elektroinstalace bylo zraněno 12 lidí.
Cílem cvičení bylo prověřit připravenost velitelů a příslušníků požárních jednotek při likvidaci požáru výrobní haly. Ověřit akceschopnost jednotek a základních složek integrovaného záchranného systému. Ověřit dojezdové časy jednotek a složek IZS. Prakticky vyzkoušet hydrantovou síť. Porveřit soubor postupů zásahu složek IZS u mimořádné události s hromadným postižením zdraví. Prověřit pohyb hasičů a vyhledávání většího počtu zraněných v zakouřeném prostoru.

re.jpg
Cvičení se zúčastnily jednotky HZS ÚK ze stanic Žatec, Chomutov, Louny, Most, dobrovolné jednotky ze Žatce, Libočan, Líšťan, Cítolib a Tuchořic. Čtyři osádky Policie ČR. Tři osádky Rychlé záchranné pomoci z Kadaně, Žatce a Loun.

Tiskový odbor – HZS Ústecký kraj

Foto - HZS Ústecký kraj