Jak se stát hasičem? Stanici v Uhlířských Janovicích navštívily děti z místní základní školy

Hasiči/Profesionální hasiči/Jak se stát hasičem HZS

26.09.2018
Hasici-logo3.jpg

V úterý 25. září 2018 v dopoledních hodinách navštívili žáci třetího ročníku Základní školy Uhlířské Janovice z Komenského ulice stanici profesionálních hasičů.
 ViewImage-(10).jpg

Děti nahlédly do prostředí stanice, kde jim hasiči ukázali, co je náplní jejich práce a jak hasiče poznají. Žáci se také dozvěděli, jak se stát hasičem, co všechno musí uchazeč o toto povolání splnit i jaká je pracovní doba hasiče. Děti si mohly prohlédnout zásahová vozidla i vybavení a technické prostředky, které hasiči používají při své práci.

ViewImage-(1).jpg

Dále se děti dozvěděly, co je bezplatná telefonní linka tísňového volání, zopakovaly si důležitá tísňová čísla a pak si hravou formou vyzkoušely, jak správně nahlásit mimořádnou událost.
ViewImage-(5).jpg
Text: por. Mgr. Vendula Kramářová ÚO Kutná Hora