Profesionální hasiči v Kutné Hoře oslavili 50 let od svého vzniku

06.04.2019
Profesionální hasiči v Kutné Hoře oslavili 50 let od svého vzniku
ViewImage-(31).jpg

Historie profesionálního sboru v Kutné Hoře se datuje k 1. únoru 1969 a úzce navazuje na činnost dobrovolných hasičů. Nejprve vznikl veřejný požární sbor, který byl základem pozdějšího Okresního veřejného požárního útvaru.

ViewImage-(7).jpg

U příležitosti 50. výročí založení profesionálních hasičů v Kutné Hoře byla v pátek 5. dubna 2019 pro všechny návštěvníky připravena na Palackého náměstí první část oslav, jejíž součástí byla expozice hasičské techniky a dalších doplňkových programů. K zhlédnutí byla nejen technika, která se u zásahů využívá v současnosti, ale také vozidla a ostatní prostředky, jaké měli hasiči k dispozici při zdolávání požárů v minulosti.

ViewImage-(16).jpg

Pro nejmenší návštěvníky byl připraven stánek prevence rizik, kde si děti mohly vyzkoušet, v jakých případech volat hasiče, nebo si zahrát hry, které přispívají ke zvýšení povědomí o činnosti hasičů a zároveň jsou i poučením, jak se chovat v případě mimořádné události.

ViewImage-(23).jpg

Návštěvníci si také mohli prohlédnout výstavu fotografií nebo zhlédnout videa z ostrých zásahů i různých cvičení, na kterých se hasiči připravují na mimořádné události.

ViewImage-(12).jpg

Oslavy budou pokračovat ve čtvrtek 2. května přímo na kutnohorské stanici, kde budou pro veřejnost připraveny další ukázky, a to včetně dynamických. Návštěvníci tak uvidí hasiče přímo v akci v rozmanitých typových událostech, takže se seznámí se širokou škálou činností, které hasiči dennodenně vykonávají při výkonu svého povolání.

Zdroj.
Tiskový odbor  HZS Středočeského kraj