Za věrnou službu si hasiči převzali celostátní medaile

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

06.10.2021 | Olomoucký kraj
Za věrnou službu si hasiči převzali celostátní medaile

Při záchraně ostatních nasazují vlastní život. Pomáhají při požárech, dopravních nehodách, povodních i dalších živelních pohromách. V úterý 5. října 2021 si jako poděkování za svou věrnou službu převzali příslušníci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje celostátní medaile „Za věrnost I., II. a III. stupně“.

Uznání udělil generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky 70 příslušníkům. Uděleny byly také dvě Čestné medaile HZS ČR a tři Medaile Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Součástí aktu byl služební slib devatenácti nových příslušníků. Ceremoniál se uskutečnil ve Slavnostním sále Klášterního Hradiska v Olomouci.

0510_medaile_hzs (1).jpegSoučástí ceremoniálu byl slavnostní slib nových příslušníků HZS Olomouckého kraje

Medaili HZS ČR „Za věrnost I. stupně" si z rukou krajského ředitele HZS Olomouckého kraje plukovníka Ing. Karla Koláříka převzali tři příslušníci. Bylo tak oceněno jejich příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 30 a více let. Ocenění obdržela ekonomická náměstkyně ředitele HZS Olomouckého kraje plk. Ing. Marcela Chromcová, dlouholetý olomoucký instruktor pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou pprap. Dušan Dutzsák a zkušený prostějovský hasič Pavel Jarmar, který aktivně reprezentoval sbor v požárním sportu.

Medaile HZS ČR „Za věrnost II. stupně“ byla udělena 31 příslušníkům. Tyto medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 a více let. Oceněn tak byl například velitel požární stanice v Hranicích npor. Ing. Tomáš Novák či ppor. Ing. Ondřej Stryk, velitel čety z požární stanice v Šumperku. Medaili HZS ČR „Za věrnost III. stupně" byla udělena 35 příslušníkům. Toto ocenění je udělováno za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 10 a více let. Převzal si jej například ppor. Ing. Radek Šňupárek, velitel čety z požární stanice Prostějov.

0510_medaile_hzs (19).JPGPříslušníci HZS Olomouckého kraje si převzali medaile Za věrnost I., II. a III. stupně

Dvě Čestné medaile HZS ČR byly uděleny za dlouhodobou spolupráci s HZS Olomouckého kraje a rozvoj integrovaného záchranného systému v Olomouckém kraji. Převzala si ji vedoucí oddělení krizového řízení Krajského úřadu Olomouckého kraje Mgr. Alena Hložková a náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje plk. Mgr. Bc. Petr Tománek, MBA.

Dále byly předány tři medaile HZS Olomouckého kraje. První medaili udělil krajský ředitel paní Věře Kovářové za dlouholetou spolupráci v oblasti krizového řízení a bezpečnosti. Dalšími dvěma medailemi ocenil krajský ředitel Vojenskou nemocnici Olomouc za spolupráci v boji proti pandemii koronaviru. Udělena byla řediteli VNO plukovníkovi generálního štábu v záloze MUDr. Martinu Svobodovi a náměstkovi ředitele VNO plukovníkovi MUDr. Luďkovi Ordeltovi.

0510_medaile_hzs (15).JPGPředány byly i tři Medaile HZS Olomouckého kraje

Slavnostního aktu se zúčastnila celá řada významných hostů, mezi kterými nechyběl hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek či ředitel Krajského ředitelství Policie České republiky Olomouckého kraje plk. Mgr. Tomáš Landsfeld a další představitelé složek integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje a spolupracujících organizací.

Celou akci hudebně doprovodil Brass Quintet Olomouc.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje