Gentleman silnic se setkal se zraněným motorkářem

Hasiči//Profesionální hasiči/Portrét hasiče

Gentleman silnic se setkal se zraněným motorkářem

gentlem-siln.png
Nedávno jsme vás informovali o udělení titulu Gentleman silnic nstržm. Jiřímu Oharkovi, který ve svém volnu pomohl vážně zraněnému motorkáři. Dnes , 12.února 2019, se na Krajském ředitelství jihomoravské policie setkal Jiří Oharek s dalším zachráncem, který u nehody pomáhal a také se samotným zraněným mladíkem.

g.jpg

Organizátorům ocenění Gentleman silnic se podařilo domluvit setkání zraněného motorkáře Hynka s našim příslušníkem a také dalším zachráncem Milanem Herzogem. Paní Pavla, která u nehody rovněž pomáhala, se z dnešního setkání omluvila. Oba však obdrželi titul Gentlemana silnic.

ggg.jpg

gentleman3c.jpeg
Projekt Gentleman silnic si klade za cíl zveřejňovat a oceňovat příběhy, které budou inspirovat řidiče k tomu, aby si navzájem pomáhali v případě, že se stanou svědky dopravní nehody.

37911.jpg

Zraněný mladík využil dnešního setkání a poděkoval nejen svým zachráncům na místě nehody, ale i dalším lidem, kteří se na jeho uzdravení podíleli: Chtěl bych poděkovat i těm, jejichž práce není až tolik vidět. Mým odhadem se na tom, že tady dnes jsem a chodím, podílelo přibližně sedmdesát nebo osmdesát lidí a těm všem patří můj velký dík.“

84b2989a19b851b025672d4806643644.jpgŘeditel jihomoravských policistů plk. Leoš Tržil při setkání udělil zachráncům za aktivní podíl na záchraně lidského života Plaketu Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje: „ Chci vám poděkovat, že jste nebyli lhostejní a pomohli jste zachránit lidský život. Rozhodl jsem se proto, udělit vám ocenění krajského ředitelství.“

37910.jpgPříběh o nehodě:

37913.jpgJiří Oharek byl v době nehody mimo službu. Souhrou náhod se však ocitl ve správnou chvíli na správném místě a poskytl první pomoc těžce zraněnému motorkáři, který se srazil s dodávkou. Nehoda se stala v Brně na ulici Bauerova. Jiří Oharek včas rozpoznal závažnost masivního krvácení ze stehna zraněného mladíka. Poskytl zraněnému první pomoc a porušenou tepnu zamáčknul rukou přímo v ráně a tím zamezil vykrvácení. Takto vydržel do příjezdu záchranné služby a svým počínáním zachránil zraněného motorkáře.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz