Složení slibu nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a předání medailí Za věrnost v Brně na Špilberku

Hasiči//Profesionální hasiči/Poslání hasiče

27.09.2017
Složení slibu nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a předání medailí Za věrnost v Brně  na Špilberku

V úterý 26.září 2017, se hrad Špilberk v Brně odpoledne stal dějištěm slavnostního předání medailí a složení slibu nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.

33676.jpg
Součástí slavnostního ceremoniálu bylo předání medailí HZS ČR Za věrnost II. a III. stupně. Udělují se příslušníkům HZS ČR za dosahování velmi dobrých výsledků ve služební činnosti ve spojení s dobou trvání pracovního nebo služebního poměru v délce nejméně 20, resp. 10 let. O udělení medailí rozhodl generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba.
33682.jpg

Náměstek generálního ředitele HZS ČR brig.gen. Slavomír Bell, náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťána Malá a ředitel HZS JmK plk. Jiří Pelikán rovněž předali medaile HZS Jihomoravského kraje za dlouhodobou vynikající činnost u HZS Jihomoravského kraje, za vynikající spolupráci a za mimořádně záslužný čin.

33698.jpg
Celkem tak bylo předáno 55 medailí. Mezi oceněnými byli příslušníci i civilní osoby. Lidé, kteří významným způsobem pomohli u různých mimořádných událostí (nehody, likvidace ptačí chřipky). Medaili obdrželi také zástupci samosprávy, podílející se zásadně na rozvoji požární ochrany. Ocenění převzali i příslušníci či členové dalších složek IZS.
33705.jpg

Slavnostní slib v závěru ceremoniálu složilo pod drobnohledem rodinných příslušníků 39 mužů a žen.

Fotogalerie: www.hasici.cz/Foto-Video/Foto/Prezentace hasičů

Jaroslav Mikoška