Mladý Záchranář Územního odboru Žatec v Libočanech

Hasiči/Mladí a malí hasiči/Kronika akcí

Mladý Záchranář Územního odboru Žatec v Libočanech

Dne 17.5. 2017 proběhlo ve sportovním areálu Libočany okresní kolo pohybově vědomostní soutěže pro děti z 2. stupně základních škol v oblasti Ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik Mladý záchranář 2017 Územní odbor Žatec.

gggggg.jpg
Na trati, bylo rozmístěno 14 kontrolních stanovišť, kde děti plnily vědomostní i fyzické úkoly jako například dokázat správně nahlásit mimořádnou událost na linku 112 či 150, překonat lanovou past, zvládnout poskytnutí první pomoci, střelbu ze vzduchovky, správně roztřídit odpad, dokázat určit druh hasicího přístroje a jeho použití, uhasit požár v zárodku, zvládnout test z dopravního značení a jiné.
ff.jpg
Soutěže se zúčastnilo 12 družstev. Na prvních třech místech se umístili žáci ze základních škol

1. ZŠ Lubenec B
2. ZŠ Lipenec