False

26.06.2018
Hasiči otestovali technické novinky, které jim usnadní jejich práci
ikona-udrzba.jpg
Prostředky pro dekontaminaci, různé typy hydraulických vyprošťovacích zařízení, stany pro nouzové ubytování, protipovodňové vaky. To vše je technika, kterou hasiči dnes a denně potřebují ke své práci. Nejnovější trendy, které na trhu firmy nabízí, si ve čtvrtek 21. června 2018, mohli hasiči prohlédnout i vyzkoušet v praxi.

ViewImage-(16).jpg

Na ukázky techniky, která už řadu let kryje záda českým hasičům v životně nebezpečných situacích, se přijeli podívat jak zástupci generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR v čele s generálním ředitelem genmjr. Drahoslavem Rybou tak i zástupci jednotlivých HZS krajů.

Zájem vzbudil například dekontaminační automobil, který v praxi již používají hasiči ve Středočeském kraji a který je vybaven vším, co je potřeba při zásahu v případě úniku nebezpečné chemické látky.

Dopravní nehody jsou druhou nejčastější událostí, ke které hasiči vyjíždějí. Loni zasahovali u 22 329 dopravních nehod, přičemž toto číslo rok od roku roste. Vyprostit zraněného z vraku auta co nejrychleji je přitom pro záchranu lidských životů klíčové. Ještě před pár lety pracovali hasiči s vyprošťovacími nůžkami, které vážily až 50kg a jejich ovládání bylo velmi složité. Při předváděcí akci si mohli vyzkoušet celou řadu nůžek i rozpínák, které jsou lehké, snadno ovladatelné a autonomně nabíjené. Dostat se tak do přistavených vraků aut pak byla téměř hračka.

ViewImage-(17).jpg

„Našim cílem je usnadnit práci lidem, jako jsou právě členové Hasičského záchranného sboru ČR. Tým odborníků ve firmě neustále sleduje trendy a inovuje tak, abychom jim nelehkou práci zjednodušili a učinili bezpečnější. Jsme rádi, že dnes si mohli vše doslova osahat vlastníma rukama a věříme, že v nebezpečných situacích je naše moderní výrobky podrží,“ říká Pavel Polák z GUMOTEXu.
Hasiči se měli možnost seznámit i s naprostou novinkou, nafukovacím stanem s integrovanou dekontaminační sprchou, který je možné postavit i zbourat do 5 minut. „Rychlost ocení právě lidé v profesích, kde se často ocitají v krizových situacích. Technika je musí v těchto situacích podpořit, ne potopit.A naše výrobky to splňují,“ vysvětluje Polák.

Spojnicí všech produktů, které si měli členové Hasičského záchranného sboru ČR v čele s generálním ředitelem šanci otestovat, je právě rychlost. Pomůcky, jako je dekontaminační sprcha, či různé typy stanů, lze postavit a zase sklidit v řádu několika minut, při zachování nízké váhy a spolehlivosti.

„Jít s dobou a disponovat moderní technikou je pro naši práci klíčové. Doba i charakter mimořádných událostí, kterým musíme čelit, na nás klade stále vyšší nároky. Abychom byli schopni efektivně, rychle a účinně pomáhat při záchraně životů, zdraví i majetku, je kvalitní vybavení nezbytností“ řekl ke zdařilé akci generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí MV- generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR