VIDEO /FOTOGALERIE Pomoc hasičů po zřícení štítové stěny rodinného domku na Olomoucku

Foto-Video/Video/Hasiči zasahují

11.03.2018
VIDEO /FOTOGALERIE  Pomoc hasičů po zřícení štítové stěny rodinného domku na Olomoucku
Pomoc tří jednotek hasičů si ve večerních hodinách vyžádala událost spojená s technickou asistencí po pádu štítové stěny staršího rodinného domku v Rakodavech (Věrovany) na Olomoucku. Oznámení přijalo centrum tísňového volání v sobotu 10.3.2018 krátce po půl sedmé večerní s upřesněním okolností a vyloučení možného zranění osob. 

 ViewImage-(6).jpg
Operační středisko k místu ihned vyslalo své jednotky z požárních stanic Olomouc a Prostějov, posílené o posádky vozidel se speciální technikou s předurčením pro destrukce a závaly, doplněné dobrovolné hasiče Věrovany.  
 
ViewImage-(9).jpg
Hasiči po svém příjezdu provedli důkladný průzkum místa po zřícení části zdiva ze štítové stěny, vyhodnotili možná hrozící nebezpečí a v součinnosti pro konzultaci povolali také statika. Z celkové analýzy vyplynula nutnost pažení nosné stěny rodinného domu a návazně na to odlehčení v podobě odstranění zbylé části zdiva po úrovně tzv. věnce.
 
ViewImage-(3).jpg

Během zásahu bylo rovněž ve spolupráci s hotovostní službou energetické společnosti zajištěno z bezpečnostních důvodů odpojení nedalekého vedení elektrického proudu. Jednalo se o časově náročný zásah s ohledem na dodržování maximální bezpečnosti pro všechny zasahující, kompletní bezpečnostní opatření tak hasiči ukončili v brzkých ranních hodinách následujícího dne. Závěrem místo události opětovně bezpečnostně ohraničili a provedli poučení vlastníků objektu.
 
 
Zdroj:
Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí   
Foto/Video: HZS Olomouckého kraje  

VIDEO

FOTOGALERIE

ViewImage-(2).jpg
1