False

Přebor HZS ČR a Policie ČR v cyklistice

Sport/Kalendář soutěží/Celostátní

11.09.2019 | Náchodsko/Královehradecký kraj
Přebor HZS ČR a Policie ČR v cyklistice

Náchodsko bude hostit Přebor HZS ČR a Policie ČR v cyklistice

 

Individuální časovka do vrchu na silničních i horských kolech, silniční závod s hromadným startem na 80 km a MTB závod s hromadným startem na 50 km – takový je závodní plán Přeboru HZS ČR a Policie ČR v cyklistice, který se uskuteční ve dnech 12. – 14. 9. 2019 v Náchodě. Na start se postaví současní i bývalí příslušníci Hasičského záchranného sboru ČR a Policie ČR. 

Program cyklistického přeboru je koncipován jako třídenní:

12. 9. 2019 – Individuální časovka do vrchu

Ve čtvrtek 12. 9. odstartuje individuální časovka do vrchu na trati dlouhé 3,5 – 6 km, a to v závislosti, zda závodníci zvolí silniční nebo MTB variantu (13:00 start MTB, 17:00 start silniční). Závod začíná pro MTB na účelové komunikaci v Náchodě (Běloves) nad parkovištěm u hotelu Bonato a silniční varianta startuje na parkovišti u Oblastní nemocnice Náchod v Bartoňově ulici. Pro obě varianty závodu je cílem parkoviště u Jiráskovy chata v Dobrošově.

13. 9. 2019 – Silniční závod s hromadným startem

Vteřiny do startu silničního závodu s hromadným startem budou slavnostně odpočítány při zahájení na Masarykově náměstí v Náchodě v pátek 13. 9. v 10:00 hod. Odtud se vydají závodníci na trasu dlouhou 80 km, která bude končit ve Vysoké Srbské u hasičské zbrojnice.

Trasa závodu: Po startu bude peloton hromadně vyveden z Masarykova náměstí přes Červený kopec na Kramolnu, kde proběhne ostrý start závodu. Pokračujeme přes Trubějov, Zábrodí, Červený Kostelec, Rtyně v Podkrkonoší, Odolov, Jívka II, Radvanice, Chvaleč, Krčmov, Janovice, Jívka, Vápenka, Česká Metuje, Dědov, Teplice nad Metují, Lachov, Bukovice, Hlavňov, Suchý důl, Police nad Metují, Bezděkov nad Metují, Nízká Srbská, Vysoká Srbská.

14. 9. 2019 – MTB závod s hromadným startem

Na trať dlouhou 56,5 km vyšlápnou v sobotu 14. 9. v 10:00 hod. závodníci holdující MTB cyklistice. Hromadně budou startovat na náměstí ve Velkém Poříčí, které bude zároveň cílovou stanicí.

Trasa závodu: Po startu odbočujeme vpravo do ulice Farní po místní komunikaci kolem letiště, dále pokračujeme přes obec Žďárky na Závrchy, rozcestí Nad Machovskými končinami, Bor, Machovská Lhota, U Zabitého, Machovský Kříž, Horní Božanov, Pod Korunou, Martínkovice-okraj, Křinice-Amerika, Nad Roklí, Pánova cesta, Linhartova stezka, Suchý důl, Barešův kříž, Nad Bělým, Kamenec, Machov, Záhoří, Sedmákovice, Vysoká Srbská, Fara, Hronov – MTB traily, Hronov – Vyšehrad, Zálesí, Lokvencův Důl, Velké Poříčí – ul. Poříčská do cíle na náměstí ve Velkém Poříčí. Trasa bude označena červenobílými fáborky a vytyčovací páskou, značkovací barvou na komunikacích.

Podrobnosti ke každému závodu, včetně zakreslení tras do mapy, najdete v propozicích, které jsou ke stažení níže.

Pořadateli přeboru jsou HZS Královéhradeckého kraje – územní odbor Náchod, KŘP Královéhradeckého kraje – územní odbor Náchod, Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje, a Česká hasičská sportovní federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Záštitu nad akcí poskytli Jan Birke, poslanec Parlamentu ČR a starosta města Náchod, brig. gen. František Mencl, ředitel HZS Královéhradeckého kraje, plk. David Fulka, ředitel KŘP Královéhradeckého kraje a Josef Král, starosta městyse Velké Poříčí.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí

1