False

Sport/Kronika z akcí

17.08.2018
Memoriál Josefa Romportla a Vlastimila Málka přinesl skvělé sportovní výkony
spoort4.pngStadion HZS Královéhradeckého kraje hostil ve čtvrtek 16.srpna 2018, XLIV. ročník Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka. K vidění byly skvělé sportovní výkony stovky závodníků a závodnic z řad profesionálních i dobrovolných hasičů.

ssssssss.jpg

Memoriál byl pro ty nejlepší sportovce zároveň generálkou před srpnovým Mistrovstvím České republiky v požárním sportu, které se koná letos od 24. do 26. 8. 2018 v Liberci.

dddhla.jpg

Účastníci memoriálu se mezi sebou utkali ve dvou disciplínách, a sice v běhu na 100 m s překážkami a ve výstupu na cvičnou věž. Mezi ženami kralovala v obou dámských disciplínách Šárka Jiroušová (SDH Poniklá). Mezi muži byl nejrychlejším v běžecké dráze Lukáš Kroupa (SDH Kvasiny) a na cvičné věži vylezli do čtvrtého patra nejrychleji Vladislav Filip (HZS Středočeského kraje, kategorie do 40 let) a Jan Hopp (HZS hl. m. Prahy, kategorie nad 40 let).

rrrrrrr.jpg

Memoriál slavnostně zahájil i ukončil ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl a svou účastí sportovce podpořili také vzácní hosté, mezi nimiž nechyběl ředitel odboru IZS a výkonu služby z GŘ HZS ČR plk. Zdeněk Hanuška, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, náměstkyně primátora města Hradec Králové Anna Maclová, senátor Parlamentu České republiky Miroslav Antl a další představitelé Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové, státní správy, samosprávy a složek integrovaného záchranného systému.

Memoriál pořádal Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje a Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje za podpory Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra, Královéhradeckého kraje a Nadace ČEZ.

info.pngO Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka
V roce 1973 došlo k tragickému požáru v podniku Československé automobilové opravny v Hradci Králové, při kterém zahynuli dva zasahující hasiči, Josef Romportl a Vlastimil Málek. Tato smutná událost byla důvodem pro vznik Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka v disciplínách požárního sportu. Memoriál je dodnes trvalou vzpomínkou na spolupracovníky a kamarády, kteří při výkonu svého povolání obětovali své vlastní životy. První ročník se uskutečnil v roce 1975 a v současné době se jedná o druhou nejstarší soutěž pořádanou v České republice. Každoročně se na ni sjíždí ti nejlepší profesionální a dobrovolní hasiči z celé České republiky.

pohar-sport.jpgVÍTĚZOVÉ V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH:

Běh na 100 m s překážkami

Memoriál J. Romportla a V. Málka - Lukáš Kroupa, běh 100 m

muži:
  1. místo      Lukáš Kroupa (SDH Kvasiny)
  2. místo      Jakub Paulíček (HZS Pardubického kraje)
  3. místo      Jan Zhříval (HZS Královéhradeckého kraje)
  4. místo      Dominik Soukup (SDH Žebnice)

Memoriál J. Romportla a V. Málka - Šárka Jiroušová
ženy:
  1. místo    Šárka Jiroušová (SDH Poniklá) – 15,89 s
  2. místo    Dana Butulová (SDH Poniklá) – 16,80 s