False

Michal Brousil potvrdil svoji neporazitelnost

Sport/Kronika z akcí

15.06.2019 | Plzeň/Plzeňský kraj
Michal Brousil potvrdil svoji neporazitelnost

Poté, co o víkendu Michal Brousil absolutně ovládnul v disciplínách TFA mistrovství Evropy v německém Mönchengladbachu, se za necelý týden opět představil na tuzemském závodišti. 

HZS Plzeňského kraje uspořádal další ze závodu Českého poháru v disciplínách TFA. Třetí ze závodu se konal v Plzni na náměstí Republiky.
Michal do Plzně přijel jako vedoucí závodník celého poháru. V žádné letošní soutěži zatím nepoznal porážku. A famózní formu předvedl i na plzeňském závodě.
Čtyři úseky korunované výstupem do věže katedrály sv. Bartoloměje Michal Brousil zvládnul v parádním čase 4:54,32. Svého největšího sportovního rivala Pavla Kouříka z HZS Plzeňského kraje, který je loňským a předloňským vítězem celého Českého poháru, dnes porazil o pouhých 28 setin sekundy. Michal i tentokrát ovládnul nejen svou věkovou kategorii, ale opět zvítězil i v absolutním pořadí.
Obrovského úspěchu dosáhnul také další písecký závodník, a to David Kubiš, jehož čas 5:07,94 znamenal 1. místo v jeho věkové kategorii a 3. místo celkem.
HZS Jihočeského kraje dále reprezentovali:
 - Petr Pecka (územní odbor Prachatice) – 6:55,52 – 4. místo, kategorie C
 - Jan Jungwirth – (územní odbor Český Krumlov) – 7:21,64 – 17. místo, kategorie B
 - Radek Rokůsek – (územní odbor Český Krumov) – 10:25,59 – 42. místo, kategorie B
Všem závodníkům patří velká gratulace za absolvování extrémního závodu!

Fenoména letošního TFA Michala Brousila, Davida Kubiše a další jihočeské borce můžete vidět závodit na vlastní oči, a to na krajské soutěži v TFA, která se uskuteční v sobotu 22. června na Zadově. 
Zdroj: HZS Jihočeského kraje

1