False

Na mezinárodním mistrovství Polska v TFA se čeští hasiči neztratili.

Sport/Kronika z akcí

02.07.2018
Na mezinárodním mistrovství Polska v TFA se  čeští hasiči neztratili.
spoort.jpg
Mezinárodní mistrovství Polska v TFA a FCC (Firefighter Combat Challenge) se opět konalo v Toruni, v roce 2018 probíhalo ve dnech 21. – 23. června 2018  a Česká Republika zde měla opět své zastoupení. Čeští borci se v obrovské konkurenci neztratili a přivezli i několik cenných medailových umístění z disciplíny TFA. 

q.jpg
datum3.gif1. den (závody FCC tandemy a kvalifikace štafet)

V tandemech startovaly tři dvojice:
  • Miroslav Michlovský a Jaroslav Bocheza, který startoval úplně poprvé (1:36 na 28. místě),
  • Tomáš Višňar a Petr Plaček (čas 1:32 na 20. místě),
  • Jan Pipiš a Martin Plšek (čas 1:29 na 15. místě).
Poté přišla na řadu kvalifikace štafet, ve které štafeta ve složení Pipiš, Plšek, Višňar, Michlovský a Plaček dosáhla 5. nejlepšího času a kvalifikovala se tak do dalších bojů (postoupilo celkem 16 štafet).

qq.jpg
datum3.gif2. den (individuální závod v FCC a štafety)
Při individuálním závodě se soutěží s aktivním dýchacím přístrojem, ve štafetách a tandemech je dýchací přístroj jen jako zátěž.
Nejlépe dopadl Jan Pipiš (HZS Libereckého kraje, stanice Liberec), který se připravuje na tento druh závodu, neustále posouvá hranice svých možností a časy zlepšuje. S časem 1:33 tak skončil na skvělém 9. místě.
Jaroslav Bocheza (dobrovolný hasič) dokončil s časem 2:54 na 156. místě a Petr Plaček (HZS Pardubického kraje, stanice Pardubice) s časem 1:46 na 36. místě. Oba startovali v FCC vůbec poprvé.
Tomáš Višňar (HZS Královéhradeckého kraje, stanice Jičín) si vylepšil své maximum s časem 1:38 a skončil na 17. místě. Miroslav Michlovský (HZS Jihomoravského kraje, stanice Brno-Líšeň) s časem 1:54 vybojoval 64. místo a Martin Plšek (HZS Olomouckého kraje, stanice Přerov) s časem 1:44 skončil na 33. místě. Ovšem jeho čas přišel další den v TFA.

ViewImage-aspx.jpg
datum3.gif3. den (TFA)
Třetí den bylo na řadě klasické TFA (rozdělené na 4 úseky, jak známe u nás na ČP) a zde v kategorii OPEN excelovali dva závodníci z ČR.
Martin Plšek obsadil za Marcinem Zdieblem z Polska celkově 2. místo a Tomáš Višňar celkově 4. místo. V kategorii 18–40 let Martin vyhrál a Tomáš obsadil krásné 3. místo.

infor.jpg
Popis trati:
úsek – roztahování 3× oboustranně pogumované “B” a motání 2× “B”
úsek – hammer box 100 úderů, dva barely a tunel, 80kg figurína na ramenou (takzvaně na jelena) a třímetrová bariéra
úsek – opření 2× dvou dílů nastavovacího žebříku, dva barely do 2. patra věže na FCC, vytáhnutí závaží do třetího patra na laně, snesení dvou barelů z druhého patra a připojení hubice proudnice “B”
úsek – běh 450 metrů s dvěma hadicemi “C” v kotouči a výběh výškové budovy

qqqq.jpg

Výborné výsledky v kategorii OPEN a hlavně čas Martina Plška, Tomáše Višňara a Jana Pipiše stačily na první místo v týmech TFA!

Závody v Polsku byly pro české reprezentanty i posledním závodem a tréninkem před European Championship Mosel v FCC, které hostí Německo ve dnech 29. 6. – 1. 7. 2018.

Zdroj: Jan Pipiš, Martin Plšek – Fire Lions team
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

FOTOGALERIE

1