REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Patnáctý ročník Přeboru HZS ČR v lezení

Patnáctý ročník Přeboru HZS ČR v lezení na obtížnost se uskutečnil dne 11. listopadu 2017 na umělé lezecké stěně v Chocni. V...

15.11.2017
REKLAMA
REKLAMA

Patnáctý ročník Přeboru HZS ČR v lezení na obtížnost se uskutečnil dne 11. listopadu 2017 na umělé lezecké stěně v Chocni. V tělocvičně ZŠ Svatopluka Čecha se nachází umělá lezecká stěna pod patronaci horoklubu Choceň, kde se každoročně koná mnoho lezeckých závodů.  Na Přebor se v daném termínu přihlásilo 28 lezců z HZS ČR a HZSP. Přebor s podporou GŘ HZS ČR zorganizoval HZS Pardubického kraje ve spolupráci s Hasičským sportovním klubem Ústí n. Orlicí  a Horolezeckým klubem Choceň.
ViewImage-aspx.jpg

Přebor slavnostně zahájili kpt. Ing. František Los, referent oddělení jednotek PO, odboru IZS a výkonu služby GŘ HZS ČR a mjr. Mgr. Karel Formánek, oddělení IZS a služeb HZS Pardubického kraje.

Po zkušenostech ze 14. ročníku Přeboru, který v roce 2016 proběhl na Hudy stěně v Ústí nad Labem, nechali organizátoři připravit tři kvalifikační cesty obtížnosti 6b, 7a+, a 7c, a finálovou cestu klasifikace 8a+. Každý lezec tak musel projít všechny tři kvalifikační cesty a poté se vyhodnotily výsledky jednotlivých lezců a nejlepších deset postupovalo do finálové části. Jednotlivé cesty byly opravdu náročné, ale velmi zajímavě postavené o což se postarali světoznámí lezci z Chocně, bratři Stráníkové.

Výkony některých příslušníků HZS ČR byly opravdu vynikající! Od první chvíle bylo patrné, že o nejvyšší příčky se utkají tři borci, Ondřej Ďoubal z HZS Moravskoslezského kraje, Roman Popík z Kraje Vysočina a Mgr. Petr Urbanovský z Olomouckého kraje, kteří na všech kvalifikačních cestách byli přece jen o několik chytů lepší než ostatní. Hlavně Ondra Ďoubal dosáhl TOP na první i druhé kvalifikační cestě, na třetí mu chyběl pouze krok. Finále pak bylo velmi napínavé a zamíchalo pořadím po kvalifikaci. Velice dobře se v těžké cestě pohyboval Roman Popík, ale na suveréna Ondru Ďoubala to nestačilo.

Kromě vysokých sportovních výkonů se 15. ročník Přeboru vyznačoval hlavně kamarádským duchem. Každý závodník, bez ohledu na krajskou příslušnost, měl podporu od soupeřů i publika.

Díky dobře postaveným cestám, kvalitě rozhodčích, organizace, zázemí pro závodníky i hosty a v neposlední řadě i díky podpoře partnerů, byl 15.ročník Přeboru HZS ČR v lezení na obtížnost, velmi kvalitním závodem HZS ČR. Všem partnerům tímto děkujeme za jejich podporu.


 

Zdroj:

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje

 

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
11.08.2026 Tragická jízda osmnáctiletého cyklisty. Po nárazu do skalní stěny zemřel Tragicky skončila jízda osmnáctiletého cyklisty v rakouském Kramsachu. Při sjezdu ztratil kontrolu nad silničním kolem a narazil do skalní stěny. Zobrazit článek
Z regionu
11.08.2026 Při demolici mostu našli další výbušninu. Tentokrát bylo ukryto 25 kilogramů trhaviny Při pokračující demolici mostu na Jesenicku byla nalezena další ukrytá výbušnina stejného typu. Tentokrát šlo o 25 kilogramů trhaviny. Zobrazit článek
Z regionu
11.08.2026 Nehoda nákladního auta a dvou osobních vozů. Čtyři osoby skončily v nemocnici Nákladní automobil a dva osobní vozy se střetly na dálnici ve směru na Prahu. Čtyři zraněné osoby byly transportovány do zdravotnických zařízení. Zobrazit článek
Z regionu
11.08.2026 Babičce se při procházce ztratila dvouletá vnučka. V kukuřici po ní pátraly desítky lidí Dvouletá holčička se během procházky s babičkou zaběhla do kukuřičného pole. Do rozsáhlého pátrání vyrazili policisté, hasiči, dobrovolníci i policejní vrtulník. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru