False

Profesionální hasiči z ČR a Polska se účastnili soutěže záchranářství Slezská Harfa

Sport/Kronika z akcí

19.06.2017

Ve středu 14.6.2017 se uskutečnil již 19. ročník soutěže ve vodním záchranářství Slezská Harta 2017 .  Tohoto závodu se účastní především profesionální hasiči z České republiky, ale i z Polska.
32600.jpg

Na letošním ročníku startovalo celkem 17 týmů profesionálních hasičů z ČR, 3 týmy hasičů z Polska a 2 týmy z řad PČR. Celý závod je zaměřen na záchranu z vody, předlékařskou první pomoc, techniku ovládání člunu, plavání, pádlování, použití házecích pomůcek a dalších.
32607.jpg

Závodu se tradičně účastní i tým z Brna z požární stanice Přehrada. V silné mezinárodní účasti 22 týmů se letos brněnští hasiči umístili na skvělém 6. místě. Vítězem se stalo domácí družstvo z PS Bruntál.
32602.jpg

Jaroslav Mikoška