False

Sport/Kronika z akcí

13.10.2018
Tým hasičů ze Svitav si z mezinárodní soutěže ve vyprošťování přivezl zlato
sport2.jpgSoutěžní družstvo ze Svitav před několika týdny bodovalo na Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování u dopravních nehod, které se konalo v Chrudimi. Odtud si hasiči přivezli bronzovou medaili. A tým ve složení – vedoucí družstva pprap. Roman Pechanec, velitel soutěžního týmu nstržm. Petr Dufek a hasiči nstržm. Štěpán Heger, nstržm. Martin Heger a pprap. Mirek Dědič bodoval znovu, a to na mezinárodní soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod odkud si dnes přivezl zlatou medaili.

ViewImage-(3).jpg

Mezinárodní soutěž se konala ve slovenské Nitře 12.října 2018 Soutěžící si pořadí i jednotlivé a různé scénáře losovali. Hodnotila se taktika zásahu, technika provedení a samozřejmě první před lékařská pomoc. Celkem se mezinárodní soutěže účastnilo 12 družstev ze Slovenska, Maďarska a České republiky (tři týmy – Most, Rokycany a Svitavy).

ViewImage.jpg

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje