A jde se na vodu!

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

11.06.2020 | Ústí nad Orlicí/ Pardubický kraj
A jde se na vodu!

Směna A z centrální stanice v Ústí nad Orlicí absolvovala v těchto dnech každoroční tradiční výcvik na vodním díle Pastviny. Příslušníci se rozdělili do tří skupin po čtyřech lidech a jeden instruktor. „Všichni jsme si prošli postupně jednotlivými stanovišti. Teď jsme se zaměřili zejména na ovládání motorových člunů a k tomu jsme přidali i výcvik v ovládání raftu i vodní záchranu,“ přibližuje výcvik na vodě garant pro práci na vodě a zamrzlých hladinách nstržm. Jakub Hlavsa, DiS.

Jednalo se o procvičení skoku do neznámé vody, záchranu tonoucího, vytažení do člunu a simulace převrženého raftu. Dále hasiči na vodě trénovali použití házecích pytlíků.

„Toto vše ještě doplníme o teoretickou přípravu na učebně,“ doplňuje Jakub Hlavsa, který je zároveň instruktorem vodní záchrany. Celý trénink na vodě totiž hasiči z Ústí nad Orlicí zakončí příští týden výcvikem na divoké vodě na kanálu v pražské Troji. Tam se konají každoroční závody, kterých se příslušníci HZS Pardubického kraje pravidelně zúčastňují. Letos ale byly závody kvůli koronavirové situaci zrušeny.

Zdroj: HZS Pardubického kraje