Cvičení prověřilo připravenost hasičů

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

22.04.2022 | Moravská Třebová/ Pardubický kraj
Cvičení prověřilo připravenost hasičů

Únik oxidu dusného (N2O) byl námětem čtvrtečního prověřovacího cvičení v moravskotřebovské firmě na plnění sifonových bombiček a do bombiček pro výrobu šlehaček. Cvičení se zúčastnily jednotky požární ochrany – profesionální z Moravské Třebové a dobrovolná ze Starého Města.

„Plnírna bombiček je vybavena detektorem koncentrace N2O (rajský plyn). Ten po překročení mezní hodnoty spustí varovný poplach. Na základě spuštění tohoto poplachu, byla provedena evakuace zaměstnanců vedoucím zaměstnancem směny. Po kontrole evakuovaných zaměstnanců bylo zjištěno, že se pohřešují 3 zaměstnanci z provozu plnírny bombiček, tedy místo úniku oxidu dusného,“ uvedl velitel stanice v Moravské Třebové npor. Ing. Tomáš Nárožný.

Tato událost byla ihned nahlášena na tísňovou linku 150. Operační důstojník Krajského operačního a informačního střediska HZS Pardubického kraje vyslal na místo dvě jednotky hasičů.

Po příjezdu profesionální jednotky byl velitel zásahu informován o všech zaměstnancích, které nebylo možné vyhledat. „Průzkumná skupina se vybavila dýchacím přístrojem a záchrannými nosítky a vstoupila do objektu zasaženého plynem a vyhledávala ztracené zaměstnance. Zasažené osoby byly postupně nalezeny a na nosítkách transportovány na místo předlékařské pomoci, kde jim byla nasazena kyslíková terapie,“ dodal Tomáš Nárožný.

Během cvičného zásahu velitel zajistil uzavření přívodu plynu z velkokapacitního zásobníku do prostoru plnírny a vypnutí el. energie. Prověřovací cvičení bylo následně ukončeno a nyní bude vyhodnoceno.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje