Cvičná záchrana osob z kostelní věže

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

17.06.2021 | Dvůr Králové/ Královéhradecký kraj
Cvičná záchrana osob z kostelní věže

Ve Dvoře Králové nad Labem zachraňovali hasiči zraněné osoby z vyhlídkové kostelní věže – naštěstí jen cvičně.

Pomoc při transportu osob z vyhlídkové věže kostela sv. Jana Křtitele, která je ve Dvoře Králové nad Labem oblíbeným cílem, cvičili v úterý 15. června 2021 místní profesionální a dobrovolní hasiči. Podle fiktivního scénáře mělo dojít při pohybu návštěvníků k pádu osoby ze schodiště, přitom strhla dalšího člověka stoupajícího po úzkých schodech vedoucích až na vyhlídku. Jednotky si pak musely poradit s transportem figurantů po příkrých schodech až do prostoru před kostelem, kde by si zraněné převzala zdravotnická záchranná služba.

Jak je manipulace s pacientem v transportních prostředcích ve stísněných prostorech labyrintu schodišť obtížná, to cvičili profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Žireč a Verdek.

TC DKNL kostelní věž (8).jpg

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí