Cvičný požár v domově pro seniory

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

31.07.2019 | Novojičínsko/Moravskoslezcký kraj
Cvičný požár v domově pro seniory

Tři jednotky hasičů se zapojily v podvečer do taktického cvičení se simulovaným požárem v nově otevřeném Domově seniorů v Kateřinicích na Novojičínsku. Především šlo o nácvik záchrany a evakuace osob se sníženou schopností pohybu a nepohyblivých osob.

Objekt pro 49 klientů je vybaven elektrickou požární signalizací (EPS), která na požár upozornila. Do Domova byla vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Nový Jičín, která přijela dvěma vozidly - cisternovou automobilovou stříkačkou (CAS) a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco. Společně s nimi vyrazily na pomoc seniorům dvě jednotky dobrovolných hasičů - Kateřinice (1x CAS a dopravní automobil) a Příbor (1x CAS).

Hasiči rozvinuli hadice do nejvzdálenější části objektu a poté zahájili záchranu osob, celkem 12 chodících a 3 ležících osob, a to mj. s pomocí nosítek, páteřních desek či vyváděcích parat masek. Všichni figuranti byli klienty nebo zaměstnanci domova.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje