Cvičný zásah jindřichohradecké jednotky u "požáru" ve výrobní hale

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

12.11.2019 | Jindřichův Hradec/Jihočeský kraj
Cvičný zásah jindřichohradecké jednotky u
V pondělí 11. listopadu se sloužící jindřichohradecká profesionální jednotka zúčastnila taktického cvičení IZS, které bylo zaměřené na záchranu osob a likvidaci požáru v motážní hale jedné z jindřichohradeckých firem.

Námět cvičení předpokládal požár ve hale, odkud se ještě před příjezdem hasičů evakuovala většina zaměstnanců. Hasiči po příjezdu provedli průzkum, do zasažené haly natáhli dopravní vedení vody a rozvinuli útočný proud. Zároveň byla vyslána skupina pro záchranu osoby, která se nestihala sama evakuovat. Tuto hasiči evakuovali vnitřkem budovy, dalšíosoba pak byla evakuována vně objektu za pomocí automobilového žebříku.
Cílem cvičení bylo prověřit připravenost velitelů a hasičů na záchranu osob a likvidaci požáru v tak specfickém prostředí, jakým výrobní haly jsou. Dále bylo nutné ověřit akceschopnost požárních jednotek a základních složek integrovaného záchranného systému a ověřit dojezdové časy všech zasahujících složek.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje