Den požární bezpečnosti 2017 v Plzeňském kraji

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

15.10.2017
Den požární bezpečnosti 2017 v Plzeňském kraji
Česká asociace hasičských důstojníků vyhlásila v pátek 13. října tradiční Den požární bezpečnosti.
Cílem akce bylo propagovat požární ochranu formou preventivně výchovné činnosti směřující k předcházení vzniku požárů, poukazovat na činnosti a chování způsobující požáry a také na to, jak se chovat v případě jejich vzniku. Součástí akce bylo seznámit občany s možnostmi, jak snížit následky případného požáru, např. instalací jednoduchých technických zařízení ke včasnému zjištění požáru nebo úniku plynu a použití vhodných hasebních prostředků.

sdc.jpg
V Plzeňském kraji se hasiči k tomuto dni připojili čtením pohádek ve vybraných mateřských školách a na stanicích v Plzni, Rokycanech, Domažlicích, Tachově a Sušici. Hasičkou pohádkou přišli potěšit hasiči hospitalizované děti také do nemocnic.

b.jpg
Prevence zaměřená na širokou veřejnost probíhala mimo jiné u větších nákupních center v Plzni, Přešticích, Kralovicích a Rokycanech, kde příslušníci odboru prevence poskytovali informace týkající se autonomních hlásičů požárů a hasicích přístrojů a rozdávali letáky.

Mgr.  Pavla  Jakoubková, tisková mluvčí – HZS Plzeňského kraje
Foto: HZS Plzeňského kraje