Den požární bezpečnosti v Jihomoravském kraji

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

15.10.2017
Den požární bezpečnosti v Jihomoravském kraji
V pátek 13. 10. 2017 děti z mateřských školek měly unikátní možnost vyslechnout si přímo z úst profesionálních hasičů hasičské pohádky.

33982.jpg
Nejdůležitějšími návštěvníky na požárních stanicích dnes byly děti. HZS Jihomoravského kraje se preventivně výchovné činnosti v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatel věnuje celoročně. Preventivní stánky s životně důležitými informacemi z této oblasti ročně v kraji navštíví více než 70 tisíc zájemců všech věkových skupin. Ve školním roce absolvuje interaktivní preventivní program HASÍK CZ přes 8 tisích žáků základních škol. Program HASÍK - Vaše cesty k bezpečí, který je určen pro žáky všech typů středních škol, absolvuje téměř 2 tisíce jihomoravských středoškoláků ročně.
33983.jpg
Na vybrané požární stanice HZS JmK byla dnes pozvána nejmladší generace. Děti z mateřských školek měly unikátní možnost vyslechnout si přímo z úst profesionálních hasičů hasičské pohádky. Soubor pohádek, které napsali příslušníci Hasičského záchranného sboru, byl veřejnosti představen v roce 2016. Četba originálních příběhů však byla pouze jedním ze zajímavých zážitků, které děti u hasičů zažily. Rozzářené dětské oči a neochota rozloučit se, provázela jejich návrat do mateřských školek.

33986.jpg
Děti z brněnské mateřské školky na ulici bratří Pelíšků navštívili líšeňskou stanici. „Děti si vyslechly pár klasických pohádek, kde jsme se u každé pozastavili a lehce si vysvětlili, co bylo a nebylo správné z chování pohádkových postav. I pohádkou se dá krásně dětem vysvětlit, jak by se měly chovat ve svém osobním životě nebo ke svým vlastním rodičům a známým,“ řekl po čtení pohádek hasič Štěpán Komosný.

33985.jpg
Den otevřených dveří na všech požárních stanicích HZS Jihomoravského kraje bude pro všechny zájemce připraven při příležitosti svátku svatého Floriána, patrona hasičů v květnových dnech roku 2018.

kpt. Mgr. Pavla Pražáková
koordinátor preventivně výchovné činnosti  HZS Jihomoravského kraje