Desetileté výročí působení projektu HASÍK ve Zlínském kraji

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

16.09.2020 | Karolinka/ Zlínský kraj
Desetileté výročí působení projektu HASÍK ve Zlínském kraji

(16.09.2020) Kurz pro instruktory.

Ve dnech 11. září a 12. září se uskutečnil v Karolince opakovací motivační kurz pro déle pracující instruktory programu HASÍK ve Zlínském kraji. Vybrané instruktory přivítal krajský ředitel plk. Ing. Vít Rušar. Po jeho úvodním proslovu se střídaly bloky, které vedl lektorský tým z Bruntálu, koordinátor programu a samotní instruktoři. Vzhledem ke zhoršené epidemiologické situaci se kurzu nemohli zúčastnit zástupci dalších krajů, kde program rovněž běží.

Zlínský kraj se přidal k programu po Moravskoslezském, Olomouckém a Jihomoravském kraji jako čtvrtý v pořadí. Nyní výukový program v různých intenzitách funguje v deseti krajích.

Všichni přítomní mohli zavzpomínat na začátky programu v našem kraji v roce 2009. O jeho start se zasloužila tehdejší krajská ředitelka, nynější ombudsmanka HZS ČR, doktorka Jarmila Čičmancová. V roce 2012 se do této formy preventivně výchovné činnosti zapojili i dobrovolní hasiči. Ti nyní působí především v částech našeho kraje, kde není stanice profesionálních hasičů. Za uplynulých deset let proběhlo celkem pět kurzů, ze kterých vzešlo 107 instruktorů. Aktivních je jich v současnosti necelá polovina. Spolu s maskotem programu drakem HASÍKem uskutečnili za tuto dobu 968 návštěv základních škol v celém kraji a proškolili zde více než 53 000 dětí ve druhých a šestých třídách.

por. Ing. Adam Fuksa, HZS Zlínského kraje - preventivně výchovná činnost
Zdroj: HZS Zlínského kraje