Děti v prachatické základní škole věděly o hasičích hodně...

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

04.04.2019
Děti v prachatické základní škole věděly o hasičích hodně...

vzdelavani.jpg
Na žádost dětí ze dvou tříd III. ročníku dorazili profesionální hasiči dne 4. dubna 2019 hned na první vyučovací hodinu do Základní školy Vodňanská v Prachaticích. Příjemným překvapením pro ně bylo, že ve třídách třetího ročníku jsou děti, které chodí na kroužek hasičů, a na stole čekala Kronika mladí hasiči Žernovice a mnoho diplomů, medailí a pohár. 

dhhhh.jpg

Na začátku přednášky došlo k zopakování tísňových telefonních čísel a informací, co sdělit operátorovi tísňové linky při ohlášení mimořádné události. Potom přišel na řadu popis událostí po ohlášení požáru na požární stanici. Mladí posluchači se dozvěděli, jak vypadá přetlakový dýchací přístroj a kdy se používá.

dd.jpg  dff.jpg

Pomocí materiálů z projektu Hasiči pro školy bylo představeno, co si hasiči na sebe oblékají při různých činnostech u zásahu. Děti na vlastní oči viděly a osahaly si vícevrstvý zásahový oblek s přilbou a zásahovou obuví, protichemický přetlakový oblek a oblek proti sálavému teplu.

d.jpg

Na interaktivní tabuli si prohlédly požární zásahový automobil CAS 24 – S2Z SCANIA a jeho vybavení. Dále se dozvěděly, při jakých mimořádných situacích hasiči nejčastěji pomáhají. Prošly si požár bytu od jeho uhašení až po vyšetření požáru vyšetřovatelem požáru a viděly, jak vypadá situace při velkém požáru domu.

dc.jpg

Děvčata i chlapci znali na všechny otázky správné odpovědi a ani oni nešetřili dotazy pro přednášející hasiče z požární stanice HZS JčK ÚO Prachatice por. Mgr. Martina Vávru a nprap. Ing. Vojtěcha Krále. Bylo znát, že děti mají výborné znalosti ohledně tísňového volání, a jak se chovat při ohlášení mimořádné události.

dx-(1).jpg

Autor textu: por. Mgr. Martin Vávra, autoři fotografií: Mgr. Renata Lustigová a por. Mgr. Martin Vávra

 

Zdroj:

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

 

FOTOGALERIE

1