Dobrovolní hasiči Jihomoravského kraje se učili vyprošťovat z havarovaných vozidel

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

17.04.2018
Uplynulý týden /9.4.-13.4. 2018/ se členové jednotek dobrovolných hasičů předurčených k zásahům u dopravních nehod účastnili kurzu Vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Akce se konala v  Zařízení Tišnov a účastnilo se jí 12 dobrovolných hasičů.

35439.jpg

V Jihomoravském kraji je  11 jednotek sborů dobrovolných hasičů, které jsou předurčeny k zásahům u dopravních nehod. Tyto jednotky jsou dislokovány zejména v oblastech kraje, do kterých mají naše jednotky delší dojezdovou dobu.

35437.jpg

Výuku čtyřicetihodinového kurzu zajišťovali lektoři HZS Jihomoravského kraje. Kurz byl rozdělen na teoretickou část a praktický výcvik, při kterém hasiči trénovali různé způsoby vyprošťování mj. na autovracích, které dodala společnost Barko s.r.o.

35452.jpg

Kurz byl ukončen ověřením odborných znalostí před zkušební komisí.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz