Dobrovolní hasiči obcí absolvovali kurz "Technik ochrany obyvatelstva"

Vzdělávání/Vzdělávací akce/Regionální

06.06.2018
Dobrovolní hasiči obcí absolvovali kurz
Zobrazit zdrojový obrázek
Ve dnech 18. – 19. května 2018 proběhl na Učilišti požární ochrany ve Velkém Poříčí pro členy jednotek sboru dobrovolných hasičů (dále jen JSDH) obcí kurz „Technik ochrany obyvatelstva“. Náplní kurzu bylo připravit absolventy na výkon funkce technik ochrany obyvatelstva v JSDH obce, případně také pro činnosti jako člena krizového štábu obce pro řešení mimořádných událostí.

ViewImage-(3).jpg

Kurz se skládal z teoretické a praktické části. Teoretická část byla zaměřena na legislativní rámec problematiky ochrany obyvatelstva a krizového řízení při řešení mimořádných událostí. Důraz se kladl na oblast varování, vyrozumění a evakuaci. Při praktickém výcviku si absolventi vyzkoušeli v rámci protipovodňové ochrany výstavbu protipovodňových hrází nebo s postupem vysoušení objektů postižených povodní. V rámci nouzového přežití pak proběhla ukázka materiálu ze soupravy pro následné použití pro 50 osob, jež je uložena na územním odboru Náchod.

ViewImage-(6).jpg
Nově byl zařazen do kurzu kontejner nouzového přežití, který HZS Královéhradeckého kraje převzal k ochraňování od Státní správy hmotných rezerv. Absolventi si reálně vlastními silami vyzkoušeli jeho rozvinutí a uložení.

Kurzu "Technik ochrany obyvatelstva" se zúčastnilo celkem 24 členů z deseti JSDH obcí (Jičín, Dvůr Králové – Žireč, Verdek, Kostelec nad Orlicí, Záměl, Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové – Březhrad, Hradec Králové – Malšovice, Jaroměř a Česká skalice).

kpt. Ing. Petr Hovorka, metodik oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení, HZS KHK

Zdroj:
por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

FOTOGALERIE

1