Dráček Hasík navštívil ostravskou školu pro sluchově postižené

24.03.2018
Dráček Hasík navštívil ostravskou školu pro sluchově postižené

hsik.jpg
      Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje již několik let realizuje preventivně výchovný program „Hasík CZ - Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.“ Do škol za dětmi druhých a šestých tříd chodí dobrovolní i profesionální hasiči a v kamarádské atmosféře je učí, jak se zachovat v nebezpečných situacích.

q-(1).jpg

V minulých dnech navštívili hasiči i Základní školu pro sluchově postižené v ulici Spartakovců v Ostravě-Porubě. Tuto školu navštěvují děti s hendikepem sluchu, ať už částečným nebo jsou plně neslyšící. Počet dětí na třídu je nižší oproti běžným základním školám. Třídy doprovází hojně také asistentky a paní učitelky tlumočí do znakové řeči.

aas-(1).jpg

Beseda pro žáky této speciální školy vyžadovala předchozí drobné úpravy týkající se formy a obsahu přednášené problematiky. Větší prostor byl věnován praktickým ukázkám a děti se mohly aktivně do besedy zapojit a scénky si rády vyzkoušely. Dvě dopoledne se tak instruktoři programu věnovali téměř pěti desítkám žáků mladšího školního věku.

sx-(1).jpg

Děti se dozvěděly, kdo jsou hasiči a jak jim mohou pomoci, co je to dobrý a zlý oheň, jak se zachovat, hoří-li na nich oblečení, jaká je první pomoc při popáleninách, jak se zachovat, uslyší-li sirény. Po seznámení s podmínkami vzniku ohně si vyzkoušely, jak na sobě uhasit oblečení nebo jak reagovat, hoří-li u nich v bytě.

xx-(1).jpg

Preventivně výchovná činnosti je nedílnou součástí života profesionálního hasičského sboru a je neméně důležitá jako je poslání hasiče zachraňovat lidi. Neskromným cílem této činnosti je docílit u veřejnosti žádoucího chování při mimořádných událostech. Děti po absolvování preventivního program Hasík CZ vědí, jak reagovat na nenadálou situaci a nejednou správně poučí doma i své nevědomé rodiče.

xxxx-(1).jpg

Na závěr se děti vyfotografovaly s maskotem programu drakem Hasíkem a jako dárek a odměnu za svou aktivitu během besedy obdržely drobné materiály preventivního charakteru.
por. Ing. Marcela Pavlicová, krajský kordinátor PVČ, HZS MSK

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje