Hasiči a dráček Hasík na základní škole v Žehušicích

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

22.03.2018
Hasiči a dráček Hasík na základní škole v Žehušicích
ViewImage-aspx.jpg

Základní školu Jana Václava Sticha-Punta Žehušice a především žáky druhé a šesté třídy navštívil ve středu 21. března 2018 dráček Hasík, kterého jako vždy doprovázela dvojce vyškolených hasičských instruktorů ze stanice HZS Kutná Hora por. Mgr. Vendula Kramářová a pprap. Bc. Jan Kosík, DiS. 

a-(1).jpg
Preventivně výchovný program Hasík CZ, který je zaměřený na výchovu dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva, působí na základní škole v Žehušicích už několik let.

aaa-(1).jpg

Hasiči zábavnou formou seznamují školáky s tím, kdo jsou hasiči, co je jejich práce a jak je děti snadno poznají. Dále jim vysvětlují, co je to bezplatná telefonní linka tísňového volání, proč je nebezpečné zneužití tísňových telefonních čísel i jak správně nahlásit požár. Děti řešily také připravené situace, jako například co dělat, když hoří oblečení a jaké jsou základní zásady první pomoci při popáleninách.

sss-(1).jpg

S dráčkem Hasíkem a s hasiči se děti ze žehušické základní školy v průběhu školního roku setkají ještě dvakrát. Nejdříve to bude v dubnu opět ve škole a podruhé se sejdou přímo na hasičské stanici v Kutné Hoře, kam jsou děti pozvány a kde je dráček Hasík a dvojice instruktorů provede a přiblíží práci hasičů.

ÚO Kutná Hora
HZS Středočeského kraje
 
 
Zdroj:
por. Ing. Ladislav Holomčík,  tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje
 

FOTOGALERIE

1