Hasiči absolvovali seminář ke komunikaci a zacházení se seniory při mimořádných událostech

Vzdělávání/Vzdělávací akce/Regionální

03.11.2018
Hasiči absolvovali seminář ke komunikaci a zacházení se seniory při mimořádných událostech
aktualni-poptavka.png
V pátek 2.11.2018, speciálně zaměřený seminář absolvovali profesionální hasiči v prostorách stanice Valašské Meziříčí, kde pracovnice DIAKONIE VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ školily hasiče v komunikaci se seniory při mimořádných událostech. 

ViewImage-(1).jpg

Hasiči měli možnost vyzkoušet si oblek, simulující zdravotní a smyslové obtíže a handicapy seniorů. Pod vedením sociálních pracovnic DIAKONIE a psycholožky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje si hasiči osvojovali přístupy k handicapovaným seniorům při různých zásahových činnostech.

ViewImage-(3).jpg

Celodenní seminář byl zahájen teoretickou částí se zkoušením si situací, při kterých hasiči pomocí pomůcek simulovali, jak se senioři cítí v různých situacích. Například s nasazením speciálně upravených brýlí, sluchátek na uši k oslabení sluchu, různých druhů rukavic či různých pomůcek k omezení pohybu.

ViewImage-(15).jpg

Na teoretickou část navázaly praktické situace a zážitky, které si hasiči měli možnost vyzkoušet a vcítit se tak do role seniora s pomocí obleku, který tak ztížil normální funkce a smysly těla. Tato praktická část tak byla přizpůsobena právě situacím, se kterými se hasiči setkávají dnes a denně během výjezdů.

ViewImage-(4).jpg

Cílem semináře bylo vcítit se do pocitů seniora v dnešním hektickém světě. Přehodnotit přemýšlení o seniorech a především získat více trpělivosti a porozumění pro různé okamžiky, ať už v práci nebo v našem okolí při spolupráci se staršími lidmi.
 
 
Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
1