Hasiči cvičili v jičínském denním stacionáři APROPO

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

14.06.2019 | Jičín/Královehradecký kraj
Hasiči cvičili v jičínském denním stacionáři APROPO
Hlavním cílem taktického cvičení bylo seznámení se s objektem a nácvik evakuace samostatně se nepohybujících osob. Cvičení se uskutečnilo 12. června 2019.

Operační středisko hasičů HZS Královéhradeckého kraje přijímá hlášení o požáru dílny v jičínském denním stacionáři APROPO a následně vysílá na místo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Jičín. Hasiči po svém příjezdu provádí průzkum místa zásahu a rozdělují se do dvou skupin. První zahajuje hasební práce a nasazuje přetlakovou ventilaci k odvětrání objektu. Druhá skupina se pak zapojuje do evakuace osob, kterou začal provádět personál.

Takové bylo taktické cvičení směny B stanice Jičín. V rámci cvičení měla jednotka příležitost seznámit se s prostory denního stacionáře, který poskytuje služby těžce zdravotně postiženým klientům. Zároveň si během cvičného zásahu hasiči vyzkoušeli evakuaci samostatně se nepohybujících osob.

Po ukončení taktického cvičení si mohli klienti zařízení prohlédnout hasičskou zásahovou techniku a hasiči je navíc za statečnost a spolupráci odměnili medailemi a omalovánkami.
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje