Hasiči se zdokonalovali v první pomoci psům, záchrana daňka

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

14.06.2019 | Přívoz/Moravskoslezský kraj
Hasiči se zdokonalovali v první pomoci psům, záchrana daňka

Tento týden se konalo v hasičské stanici HZS Moravskoslezského kraje v Ostravě-Přívoze školení hasičů ze směny A, zaměřené na zdokonalování v záchraně a první pomoci psům, ale také kočkovitým šelmám. Tato stanice je předurčena pro záchranu nejrůznějších druhů zvířat v Moravskoslezském kraji. Obdobného školení se již zúčastnila směna B a C.

Profesionální hasiči se mj. naučili provádět kardiopulmonální resuscitaci (nepřímou masáž srdce), umělé dýchání, zastavení krvácení pomocí bandáže, postupy při přehřátí, respektive podchlazení organismu zvířat a také chování v přítomnosti agresivního a útočícího psa.

Školení opět vedl MVDr. Jakub Nowak z veterinární kliniky Lískovka a při praktických ukázkách byl nápomocen canisterapeutický pes - devítiletá fenka německého krátkosrstého ohaře Kijivu.

To, že nápomocni němým tvorům nejsou jen profesionální hasiči z Ostravy, dokládá například nedělní (9.6.) zásah hasičů v areálu bývalého JZD v Dobroslavicích (okres Opava). Dvě jednotky hasičů (HZS MSK Hlučín a JSDH Dobroslavice) zachraňovaly dančí mládě z jímky o půdorysu 20 x 10 metrů a hloubce 2,5 metru. Mládě hasiči bez větších problémů odchytili a vypustili zpět do přírody.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje