Hasiči územního odboru Kolín procvičovali stabilizaci výkopů

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

10.09.2020 | Český Brod/ Středočeský kraj
Hasiči územního odboru Kolín procvičovali stabilizaci výkopů

Ve dnech 7.–9. září se uskutečnil pravidelný každoroční výcvik jednotky profesionálních hasičů ze stanice Říčany ve stabilizaci a pažení výkopů. Tentokrát probíhal v katastru Českého Brodu, kde má Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje pozemek, na kterém by v budoucnu měla stát nová hasičská stanice.

Vzhledem k tomu se třídenního výcviku, který vedl lektor územního odboru Kolín ppor. David Krejcárek, zúčastnili i kolegové z českobrodské stanice. Hlavní úkolem odborné přípravy bylo seznámení nových příslušníků s vybavením technického kontejneru, který je určen na stabilizaci budov a výkopů. Hlavní částí pak byl praktický nácvik stavby různých variant stabilizace výkopů s důrazem na zajištění vlastní bezpečnosti v případě reálného zásahu.

Velké poděkování patří Záchrannému útvaru HZS ČR, který s pomocí univerzálního dokončovacího stroje provedl vyhloubení požadovaných výkopů na pozemku.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS