Hasiči z Přívozu se zdokonalovali v první pomoci psům a kočkám

Vzdělávání/Vzdělávací akce/Regionální

Hasiči z Přívozu se zdokonalovali v první pomoci psům a kočkám
zvire3.png
V úterý 14.5.2019 se v hasičské stanici HZS Moravskoslezského kraje v Ostravě-Přívoze konalo školení hasičů ze směny C, zaměřené na zdokonalování v záchraně a první pomoci psům a kočkám. Tato stanice je předurčena pro záchranu nejrůznějších druhů zvířat v Moravskoslezském kraji. Obdobného školení se již zúčastnila směna B.

53842x1.jpg

Profesionální hasiči se mj. naučili provádět kardiopulmonální resuscitaci, ošetření úrazových stavů, přistupování a komunikaci se psy, jejich transportování a také chování v přítomnosti agresivního a útočícího psa.

Školení vedl MVDr. Jakub Nowak z veterinární kliniky Lískovka a při praktických ukázkách byl nápomocen canisterapeutický pes - devítiletá fenka německého krátkosrstého ohaře.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto ilustrace