Jak předejít rizikům a nežádoucím událostem při zemních pracích se zdokonalovali hasiči

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

14.10.2022 | Starý Mateřov/ Pardubický kraj

Zemní a výkopové práce patří z hlediska bezpečnosti a ochrany zdraví při práci mezi velmi rizikové obory. Hrozí při nich celá řada pracovních úrazů a havárií. Asi nejčastější a zároveň nejnebezpečnější úrazy vznikají ve výkopech a jámách, respektive při sesuvu půdy a zasypání osoby v nich. Jak předejít těmto rizikům a nežádoucím událostem při zemních pracích se nyní zdokonalovali profesionální hasiči z Pardubického kraje.

V těchto dnech se ve Starém Mateřově uskutečnila odborná příprava pro všechny garanty v našem kraji v oblasti stabilizace stavebních konstrukcí a výkopů.

Podzimní instrukčně metodické zaměstnání zaměřené na záchranu zavalených a zasypaných osob z výkopů vedl hlavní garant pro tuto oblast odborné přípravy mjr. Mgr. Petr Drápalík ze stanice Chrudim. „Znalosti, dovednosti a další získané poznatky ze zaměstnání budou garanti dále předávat ostatním hasičům v rámci pravidelné odborné přípravy,“ říká Drápalík. Samozřejmě všechny zkušenosti a znalosti poté využijí hasiči hlavně při ostrých zásazích.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje