Letadlo narazilo do osobního auta

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

25.09.2020 |  Kunovice/ Zlínský kraj
Letadlo narazilo do osobního auta

(25.09.2020) Naštěstí šlo pouze o cvičení složek IZS.

Pod černými mraky v prostoru letiště Kunovice na Uherskohradišťsku se dnes dopoledne uskutečnilo taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému.

Při přistávacím manévru malého letadla na přistávací dráze letiště došlo ke srážce letadla s automobilem, které se pohybovalo po letištní ploše. Při srážce bylo zraněno a usmrceno několik osob, a to jak ve vozidle, tak i v letadle. Následně po střetu došlo ke vzniku požáru automobilu. Naštěstí se jednalo pouze o námět cvičení a vše bylo simulováno. Všechny složky IZS včetně hasičů podniku Aircraft Industries a.s. se však s touto situací museli "poprat" tak, jako by se stala doopravdy. Každá složka tak plnila své úkoly, které ji v takovýchto situacích náleží.

Záchrana osob, uhašení požáru, transport zraněných či poskytnutí první pomoci je jen malý výčet činností, které složky na místě provedly.

Cílem cvičení bylo provést zdokonalení koordinace činností jednotlivých složek IZS při takovéto mimořádné události, jakou je letecká nehoda.

Cvičení bylo realizováno za podpory Zlínského kraje.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje